Nebojte sa hovoriť pred kamerou!

Máte svoj produkt, ponúkate službu, podnikáte v online priestore, ale stále odkladáte natáčanie videí, pretože sa v tom necítite komfortne? Prečítajte si môj E-book ZDARMA o tom, ako aj vy môžete prijať kameru za svojho spoločníka, aby vám pomohla dostať vaše hodnoty, produkty alebo know-how medzi ďalších ľudí.

Vaše osobné údaje (meno a emailová adresa) sú u mňa v bezpečí a na základe vášho súhlasu ich budem spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú z aktuálnej slovenskej a európskej legislatívy.

Kliknutím na tlačidlo "Stiahnuť E-book ZDARMA" vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie e-booku a ďalších informácií odo mňa, ktoré sa budú týkať tém súvisiacich s mojim E-bookom.

Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na odkaz ODHLÁSIŤ v každom zaslanom maile.

Som presvedčená, že na prezentovanie seba alebo svojho produktu nepotrebujete talent! Potrebujete len povzbudiť, nakopnúť a zopár dobrých praktických rád možno práve od takého človeka z praxe, ako som ja.

Patríte pred kameru - a nemusíte byť herec, môžete aj šušlať, nemusíte dokonca ani vedieť rozprávať! Stačí, ak nosíte v sebe hodnotu, vedomosť, zručnosť, schopnosti, talent, máte dobrý produkt a nápad. Stačí, ak viete, že by tá vaša „hodnota“ mohla byť pre nás ostatných užitočná a vám by urobilo radosť zdieľať to s nami a dokonca vďaka tomu aj zarobiť.

Verím, že keď si prečítate tento e-book, získate odvahu, chuť a odhodlanie natáčať videá a hovoriť pred kamerou. Rada vás povediem.

SLÁVKA HALČÁKOVÁ

autorka e-booku

Čo sa v E-booku ZDARMA dozviete?

  • V tomto E-booku nájdete veľa mojich skúseností a podnetov. Pomôže vám zbaviť sa mylných presvedčení o tom ako máte pôsobiť na kamere.
  • Nájdete tu informácie o tom, ako si poradiť s trémou a so svojimi blokmi.
  • E-book obsahuje motivačné skúsenosti, a cvičenia o tom ako, kde a kedy môžete skúšať pracovať s textom tak, aby ste sa uvoľnili.
  • Ponúka rady vďaka ktorým pochopíte, že prirodzene sa vyjadrovať pred kamerou nie je len výsada hercov a moderátorov.
  • Pomôže vám osmeliť sa a uvoľniť v tom aký ste aj so svojimi rozpormi a dovoliť si ísť s touto výbavou pred kameru.

Čo si o E-booku myslia tí, ktorí si ho prečítali?

Ako blogerka, ktorá chce kráčať s dobou, som už dlho túžila natáčať krátke videá pre ľudí s radami a tipmi týkajúcimi sa cestovania. Či priamo videá, kde sa ľuďom prihováram z mojich ciest. Vždy som ale pri natáčaní narazila na rovnaký problém - moja artikulácia sa zapnutím kamery zrazu zhoršila, tvár strnula a ja som pôsobila veľmi neprirodzene. A aj keď som sa po viacerých pokusoch trocha uvoľnila, stále som sa na natočené vidá nemohla pozerať. Ja skrátka pred kameru nepatrím! Nie som prirodzená, spôsob vyjadrovania sa je rušivý, od skúsených rečníkov som na míle ďaleko a vidina priblížiť sa na ich úroveň je v nedohľadne. A rovno som videá po pár pokusoch vymazala. Myslela som si, že skrátka nie som typ, ktorý by sa mal prezentovať pred kamerou. Vytvorila som si vnútorný blok, ktorý som sama nevedela prekonať. Potom som narazila na e-book od Slávky. ALELUJA! Kapitola o tréme bola úplne ako o mne a časť o prijatí seba samého aj s nedokonalosťami bola ako balzam na dušu. Úplne sa mi otočil pohľad na seba samú. Viackrát som si čítala niektoré pasáže, ktoré boli napísané presne pre mňa! A aj praktické tipy určite využijem pri svojich pokusoch o natáčanie. Ďakujem, Slávka, za toto obrovské nakopnutie a povzbudenie. Vďaka Tebe to predsa len nevzdám a začnem aj ja využívať najsilnejší nástroj tejto doby, ktorý je stále viac a viac obľúbenejší - video.
Martina Magulovácestovateľka a blogerka www.cestujemebezcestovky.sk
Slávkin e-book mi prišiel veľmi vhod. Práve som sa chystala na prezentovanie na verejnosti a natáčanie názorných videí. Z toho som mala vždy veľký stres, lebo moje prezentačné zručnosti neboli veľmi dobré. Doteraz som si naštudovala už pár základov o tom, ako natáčať videá, dokonca som ich už pár aj natočila. Slávkin e-book mi však dodal to, čo mi doteraz chýbalo. A tým bola radosť! Radosť z natáčania videí a z toho, ako byť na nich prirodzená. Konkrétne tipy a návody, ako sa uvoľniť a praktizovať svoju reč sa mi páčili najviac. Viem, že tréma je prirodzená a viem, že ju mám prijať a nie bojovať proti nej. Už teraz sa teším na ďalší Slávkin e-book o tom "Ako hovoriť pre kamerou a natáčať videá." Ak sa chcete ušetriť od trémy a zbytočných stresov, začnite svoje videá robiť s radosťou už od začiatku 🙂
Jana OsičkováKreatívne organizovanie a plánovanie, www.janaosickova.sk
Slávka v e-booku veľmi citlivo a ľudsky krásne motivuje a vysvetľuje, že všetko sa dá aj inak. Pritom stačí zmeniť len vnímanie. Je dôležité sa sústrediť na myšlienku a posolstvo. Iný uhol pohľadu ma veľmi potešil a vlial odvahu na to, aby som na natáčanie videí a prezentácie pozrela jednoduchšie, po svojom, bez výčitiek k vlastným nedokonalostiam. Som veľmi rada, že svoje dlhoročné skúseností spísala. Som človek, ktorý sa z diaľky vyhýba kamerám. Mám obdobia, kedy utekám aj pred foťákom. V práci som prešla množstvom školení, ako prezentovať, ako mať očný kontakt s publikom, ako hovoriť, nepozerať na plátno, čo držať a nedržať v ruke, usmievať sa. Z tých všetkých pravidiel som bola taká nervózna, že som sa prvých desať minút prezentácie červenala a vypadávali mi vety. Nesústredila som sa na to, čo hovorím, ale ako to vyzerá. Ak chcete natáčať videá alebo máte pochybnosti pri prezentovaní, tento e-book vám určite pomôže, aby vás nasmeroval tým správnym smerom. Všetky slová v ňom voňajú ľudskosťou.
Petra KonárskaLyžiarka, www.petrakonarska.sk

Stiahnite si E-book

Nebojte sa hovoriť pred kamerou

Vaše osobné údaje (meno a emailová adresa) sú u mňa v bezpečí a na základe vášho súhlasu ich budem spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú z aktuálnej slovenskej a európskej legislatívy.

Kliknutím na tlačidlo "Stiahnuť E-book ZDARMA" vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie e-booku a ďalších informácií odo mňa, ktoré sa budú týkať tém súvisiacich s mojim e-bookom.

Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na odkaz ODHLÁSIŤ v každom zaslanom maile.