Vedená Meditácia - 23.01.2020 o 19:45 hod. v Centre Radosť

Medicína Meditácie

Budhistická tradícia hlása, že len prázdna miska môže byť naplnená múdrosťou. Mystik Eckart Tolle hovorí, že človek by sa mal stať miestom, do ktorého by mohol vstúpiť Boh. Ľudská myseľ je ale tak zaneprázdnená rôznymi myšlienkami a predstavami a bordelom.

Motivačný tréner Ivo Toman napísal dokonca knihu o Debordelizácii hlavy. Hovorí sa, že myšlienky sú ako divoké kone. Meditáciou dokážeme myseľ stíšiť a divoké kone v nás skrotiť tak, aby pracovali pre nás, nie proti nám. Denne si robím niekoľko krátkych meditácii „za chodu“, aby som ustála stresové situácie, aby som sa nezbláznila😉.

Pozývam vás vstúpiť do Nového roku Meditáciou, keď je mesiac v Nove. Novolunie prináša príležitosť, očistiť sa, uvoľniť, pustiť, to čo nám už poslúžilo, aby sme sa mohli otvoriť novým víziám, snom – novým začiatkom. Napríklad ukončiť starý rok a začať ten nový.

Dovoľte si venovať priestor pre seba a zrelaxovať. Neustálym stresom a instantným životným štýlom stráca mnoho ľudí schopnosť relaxovať. Aj vedecký svet potvrdzuje, že pravidelnou Meditáciou môžeme predchádzať depresiám a navodiť v sebe vnútorný pokoj a zmierniť stres.

Moje vedené Meditácie prebiehajú tak, že na začiatku sa zrelaxujeme a uvoľníme celé telo, a budem vás viesť k tomu, aby ste si uvoľnili myseľ. Telo a myseľ sú v skutočnosti úzko prepojené, takže ak uvoľníme jedno, upokojíme to druhé. Často pridám aj „meditačnú rozprávku“. Jednoduchý návod na bleskové relaxačné meditácie pre upokojenie tela a mysle dostanete priamo na mieste po meditácii.

Nemusíte teda chodiť do Indie do chrámu, ani do iných budhistických kláštorov, aby ste zrelaxovali. Stačí, ak si odpustíte denné 20 minútové návštevy sociálnych sietí a lajkovačky a za týždeň získate čas na to, aby ste si mohli prísť so mnou zameditovať a dovoliť si stretnúť sa so sebou a nadviazať kontakt so svojím „pravým ja“.

Po meditácii sa mi obvykle objaví mnoho nápadov, bez toho, aby som sa na ne sústredila. Preto mám po ruke zošit a pero, aby som si to po meditácii zapísala. A tak verím, že si aj každý z vás odnesie vďaka Meditácii so sebou svoju očistnú Medicínu a inšpiráciu. Je to taký malý obrad, ktorý venujete sebe. Verím, že potom budete chcieť meditovať aj doma a budete si chcieť urobiť na meditáciu častejšie čas. V tom prípade budem mať pre vás čoskoro prekvapenie. Sledujte moju webovú stránku. Teším sa na vás.

Slávka

Kedy a kde?

Termín vedenej meditácie: vo štvrtok 23.01.2020 od 19:45 – do cca 21:15 hod.

Miesto: Centrum RADOSŤ v Bratislave, Lycejná 4

Príchod: najneskôr 19:30 hod., zvoňte na zvonček Centrum Radosť (bránu zatvárame o 19:45 hod.)

Čo si priniesť so sebou: pohodlné oblečenie, deku (nie je nutné, deky a meditačné podložky sú k dispozícii)

Príspevok: 10 Eur (platí sa na mieste)
 
Príspevok pre členky OZ E-ženy: - 7 Eur 
 

Prihlasovanie: nie je potrebné sa prihlasovať - meditačná miestnosť má však svoju kapacitu, preto vás prosím aby ste dodržali čas príchodu. Kto príde včas, tomu sa ujde dobré miesto. Teším sa na vás. 

Ďalšie termíny meditácií

v Centre Radosť

  • 11.02.2020 o 19:45 hod.
  • 25.02.2020 o 19:45 hod.