Živý kurz

Svetlo Ženy – Svetlo Zeme

Medicína ženstva so Slávkou Halčákovou


Zážitková cesta k znovuobjaveniu ženského potenciálu, k zdrojom tvorivosti a vnútornej sily, jedinečných darov a talentov prostredníctvom hier, rituálov, vôní, meditácií a múdrostí Zeme.

V mojom živote som ako herečka dostala veľa pozornosti, aj keď mediálnej, ale dostala. Teraz by som ja rada odovzdala svoju pozornosť, starostlivosť, pohladenie na duši a úctu ostatným ženám, lebo si to zaslúžime všetky. Chcem odovzdávať svoje osobné skúsenosti a svoju citlivosť pre emočné a duchovné potreby žien.

Pozývam vás na dobrodružnú objaviteľskú cestu plnú zážitkov do svojich hlbín, ktoré sú prepojené so všetkým okolo nás. Keďže som stále aj herečka a mám rada humor a paradoxy, rada vás počas tejto zážitkovej cesty aj zabavím. Lebo humor a smiech liečia.

27.-30.5.2021

Štvrtok: registrácia o 15:00 hod, začíname večerou.
Nedeľa: končíme obedom cca o 13:00 hod.

Vzdelávacie centrum Zaježová, Pliešovce
www.centrumzajezova.sk

Kurzovné:
159 EUR, platí sa na mieste.

Ubytovanie, strava, organizačný poplatok:
92 EUR, platí sa vopred.

ZĽAVY: Nižšie v texte

Lektorka: Slávka Halčáková

AKO TO BUDE PREBIEHAŤ:

Tak ako pôrodná babica sprevádza ženu pri pôrode dieťaťa, budem vás sprevádzať a podporovať aj ja na ceste znovuZrodenia vašej ženskej medicíny, k zdrojom sily, ktoré máme v sebe od narodenia.


Chcem odovzdávať svoje osobné skúsenosti a svoju citlivosť pre emočné a duchovné potreby žien. Spoločne objavíme dávne spojenie medzi ženským lonom, lonom Zeme a lonom Vesmíru.

Na seminári zažijete sled rôznych zážitkov, vnemov, rituálov, meditácií, ktoré spolu vytvoria pre vás akoby jeden veľký prechodový rituál. Môžete pritom objaviť napríklad nejaký nový aspekt-kvalitu seba, alebo dôležité uvedomenie, či uvoľnenie nejakého nefunkčného presvedčenia, novú inšpiráciu, či víziu, alebo celkovú transformáciu, je to veľmi individuálne.

Je to ako jemne znovuZrodiť tie časti seba, ktoré vás „boleli“, alebo ktoré ste potláčali. Je to ako napojiť sa na „prsník“ Veľkej Matky-Zdroja a dovoliť si prijať podporu a uzdravujúcu energiu do miest v sebe, kde ste sa cítili zranená, a zároveň uvoľniť to, čo vás už nepodporuje. 

Sme semienkom, kvetom aj plodom zároveň, medicína ženstva je zdroj sily v nás...

MIESTO:

Privítam vás na mojom najmilovanejšom mieste na Slovensku, v lone krásnej prírody na Zaježovských lazoch vo vzdelávacom centre na Polomoch.


 Je to gazdovská usadlosť premenená na ekologicko - umeleckú stavbu v nádhernom prostredí. Časť príbehu premeny, znovuZrodenia tohto miesta som prežívala aj ja a som aj jeho krstnou mamou. S duchom tohto miesta na Polomoch v Zaježovej som zvláštne prepojená a som šťastná, že vám ho môžem takto sprostredkovať a ukázať.

Verím, že sa do tohto miesta zamilujete rovnako ako ja, a tak ako tá usadlosť, zažijete svoj čarovný prerod tiež. Už len to samotné miesto je magické a lieči dušu, ak si to dovolíte.

K TÉME KURZU:

Každá žena môže byť svetlom Zeme, ak odloží rolu herečky, ak sa naučí nehrať samú seba, ale hrať sa so svojimi kvalitami. Tak znovuZrodí seba, objaví svoje jedinečné dary tvorkyne, ktoré prináša svetu, dotýka sa zdrojov svojej sily a stáva sa ochrankyňou svojho druhu, ochrankyňou života a strážkyňou Zeme.


Ktorá z nás netúžila byť herečkou aspoň na chvíľu? Vyskúšať si rôzne role žien, byť na výslní, byť obdivovaná, oslavovaná, mať pocit dôležitosti...?

Mne sa to podarilo, stala som sa herečkou, zažila som úspech, popularitu aj pády. Zahrala som si pannu, milenku, prostitútku, obeť, záchrankyňu aj tyranku, vrahyňu, matku, manželku, večne tehotnú, rodiacu, umierajúcu, čarodejnicu, bohyňu...

Tým, že som tie role hrala, mala som možnosť nacítiť si ich kvalitu. Tie role mi nápadne zrkadlili moje témy, ktoré som práve prežívala. Vo všetkých som nachádzala nielen moje vlastné pokrivené presvedčenia, programy, a negatívne postoje súvisiace so ženstvom ako takým, ale aj predsudky, ktoré sa nesú naprieč históriou ľudstva v kolektívnom podVedomí.

Naša západná kultúra potláča mnohé prirodzené aspekty našej duše a to limituje našu schopnosť byť tvorivými, jednať kreatívne a vykročiť k zmenám. Niektoré role (role obete, tyranky, či záchrankyne) v živote hráme tak dlho, až sme im uverili a uviazli sme v nich.

Potrebujeme sa spojiť s divočinou, s prírodou v nás, ale aj okolo nás, počúvať naše telo a napojiť sa na svoje zdroje, svoju esenciu divokej ženy. Niekedy som víla, inokedy ježibaba, niekedy padám na kolená, inokedy som plná sily a starostlivá. Zobrať tieto paradoxy na vedomie znamená žiť svoje ženstvo vo svojej vnútornej sile a radovať sa z našej mnohovrstevnatosti a cyklickosti.

Role, ktoré hráme, sú aspekty našej duše, prinášajú inšpiráciu – informáciu, akú kvalitu chceme v sebe preskúmať, čím sa chceme nechať predchnúť, a čo z toho už môžeme odložiť, lebo nám to už poslúžilo.

Dnes s úctou odkladám svoje role a využívam ich ako inšpiráciu. Už ma až tak nebaví hrať ich, ako hrať sa s rôznymi aspektami-kvalitami ženstva v sebe.

Baví ma uplatňovať rôzne role mojej vnútornej ženy tak, aby som využívala svoje talenty a potenciál na to, aby som stelesňovala zmysel svojho poslania a aby som vám ukázala, že aj vy to máte v sebe.

Verím, že sa k tomu približujem aj týmto kurzom.

Každá žena môže byť svetlom Zeme, ak odloží rolu herečky, ak sa naučí nehrať samú seba, ale hrať sa so svojimi kvalitami. Tak znovuZrodí seba, objaví svoje jedinečné dary tvorkyne, ktoré prináša svetu, dotýka sa zdrojov svojej sily a stáva sa ochrankyňou svojho druhu, ochrankyňou života a strážkyňou Zeme.

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE

Termín kurzu

27.-30. máj 2021

Miesto

Vzdelávacie centrum Zaježová, Pliešovce, www.centrumzajezova.sk

Trvanie kurzu

Kurz trvá od štvrtku do nedele, s prestávkami na obed a oddych.
Štvrtok: registrácia o 15:00 hod, začíname večerou.
Nedeľa: končíme obedom cca o 13:00 hod.
Prosím, aby ste dodržali čas príchodu. Príďte pol hodinu vopred, aby ste sa mohli zaregistrovať a ubytovať.
Začiatok: 15:45, Príchod: 14:30

Cena

Kurzovné: 159 EUR, platí sa na mieste.
Ubytovanie, strava, organizačný poplatok: 92 EUR, platí sa vopred.
Spolu: 251 EUR

Zľavy:
Ženy na materskej dovolenke: 129 EUR
Študentky: 129 EUR
E-ženy: 129 EUR

Zľava pre Early birds, ak máte zaplatenú prihlášku do 07.01.2021: 129 EUR

Ubytovanie, strava, organizačný poplatok: 92 EUR, platí sa vopred.
Spolu so zľavou: 221 EUR

V cene je zahrnutá skvelá vegetariánska strava a ubytovanie v 2, 3 a 4 posteľových izbách. Po vyplnení záväznej prihlášky dostanete informácie ohľadom platby - zálohy. Registračný poplatok/záloha 92 Eur je nevratná. Doplatok za kurzovné sa platí na mieste na začiatku kurzu. Platba kartou na mieste nie je možná. Ak budete potrebovať faktúru, prosíme, informujte nás minimálne 10 dní pred začatím kurzu. V prípade záujmu Vám vieme vystaviť aj darčekový poukaz na kurz, ak by ste ním chceli niekoho potešiť.

Doplňujúce info

Po vyplneni záväzného prihlasovacieho formuláru, dostanete informácie ohľadom registračnej zálohy. Vaša registrácia je platná až po uhradení zálohy.

Registráciou súhlasíte s obchodnými podmienkami.

KTO VÁS BUDE SEMINÁROM SPREVÁDZAŤ 

Vyštudovala som VŠMU v Bratislave, odbor herectvo.

Venujem sa témam celostného a citlivého prístupu človeka k človeku, k sebe samému k Zemi a k životu. Vnímam, že ekológia a bezodpadovosť začínajú v nás. Svoju novú cestu som preto nazvala Ekológia duše.

Spájam 25 ročnú prax herečky a svoje dary: hypersenzitivitu, empatiu, schopnosť „vhľadu“ a vnímať súvislosti a vášeň študovať psychológiu ľudskej duše.

Na zážitkových seminároch a konzultáciách sprevádzam ľudí cez odstrčené emócie a zranenia na ceste späť k sebe a k celistvosti.