Moja cesta od herectva, cez ekológiu, k Ekológii duše…

Slavka_2Od detstva mám citlivý čuch na ľudí, schopnosť empatie a vhľadu, vcítiť sa do druhého človeka a vnímať súvislosti v jeho živote.

Ako herečka sa neustále vnáram do rôznych emócií. Práca herca je umenie zostúpiť do ľudských osudov, do najtemnejších a „najnevypočítaľnejších“ hlbín ľudskej duše a schopnosť pochopiť aj vraha. Ponárala som sa do tých mojich rolí a s nimi sa postupne vynárali moje odstrčené „sračky“ – vnútorné konflikty. Často som sa musela „obliecť“ práve do tých mojich neprijatých častí (rolí), ktoré ma najviac boleli a zraňovali. Už ako verejne známa osoba, som bola vystavená aj tlaku pozornosti médií, často ma to v krízových situáciách zrážalo k zemi. Tak som sa učila byť bdelá.

Dostala som sa k témam ekológie a bezodpadovosti a uvedomovala som si tie súvislosti. Tak ako znečisťujeme našu planétu, tak to robíme aj sebe. Ten bordel je v prvom rade v nás. Keď pochopíme, aké je dôležité čistiť svoje vnútro a udržiavať si svoj vnútorný svet čistý, pochopíme ekológiu ako prirodzenú súčasť zachovania Života. Bezodpadovosť sa začína v našom vnútri.

Pochopila som teda, že mám problém a že ak nenájdem pre seba účinný spôsob psychohygieny, tak sa v tých emóciách, roliach a vnútorných konfliktoch stratím a zbláznim sa. Aj vďaka herectvu vidím, že neliečené zranenia a nevyliečené konflikty vytvárajú ľuďom zo života drámu, ešte zauzlenejšiu ako v najlacnejších telenovelách, ktoré som  tiež dabovala. Vnímam spojitosť medzi nespracovanými zážitkami a zraneniami z detstva a  životnými konfliktami a limitmi spoločenského nastavenia a systémom v ktorom žijeme.

Moja hypersenzitivita a túžba po „vnútornej slobode“ ma prinútili hľadať. Odjakživa študujem a pozorujem ľudskú dušu, zaujíma ma hlbinná psychológia. Mojou vášňou je hľadanie súvislostí. A tak som akosi prirodzene svoje zážitky pri skúšaní rolí a svoju životnú cestu začala vnímať terapeuticky. Herectvo je pre mňa s odstupom času ako taký novodobý šamanizmus, žiaľ zatiaľ ešte bez zasväteného výcviku. Mojím výcvikom je 25 ročná herecká prax a zranenia mojej duše v ktorých nachádzam „medicínu“ sú pre mňa zasvätením. Je to alchýmia. Tie zranenia vlastne „recyklujem“ na medicínu.

Herectvo a všetko spojené s ním, aj môj život, som teda prijala ako spôsob hľadania a liečenia seba a nachádzania svojich stratených – neprijatých častí.

Môj dar, schopnosť „vcítenia sa“ som využívala hlavne ako herečka. Herec vie vstúpiť do inej paralelnej reality ako šaman, stať sa inou bytosťou, obliecť sa do jej „kože“, spersonifikovať emóciu, nechať sa ňou prestúpiť a ak to robí vedome, vie sa vrátiť a priniesť odtiaľ nejakú medicínu.

Ako hovorievala moja alchymistická učiteľka Petra: najlepší liečiteľ, je zranený liečiteľ. Ten čo zranenie zažil a našiel v ňom aj medicínu. Niekedy zostane jazva na duši, ako pripomienka tej bolesti, ale vďaka nej dokážem precítiť bolesť druhého človeka, lebo som to sama zažila. Mojou medicínou je moja zraniteľnosť. Túto schopnosť som sa naučila využívať pre seba, vo svojom živote, lebo najväčšie umelecké dielo je to, ktoré vytvárame zo svojho života.

Stále som na ceste, padám a vstávam, teším sa a plačem, mýlim sa a objavujem. Život vo svojej zraniteľnosti a v jeho premenách ma učí.  Učím sa vyberať si to svoje aj na rôznych seminároch, workshopoch, terapiách, liečim sa. Študujem posolstvo starých kultúr medicinmanov a liečiteľov. K mojim liečivým pomocníkom patrí teraz napr. stará tradičná energetická samoliečiaca technika Pránanadi®, meditačná technika „kŕmenie démonov“, ktorá vychádza zo starobylej budhistickej formy meditácie „chod“, regresná terapia a mnoho iných metód ktoré som si prispôsobila tak ako to cítim.

Žiaden „cudzí“ problém nie je pre mňa malicherný, pretože viem aké to je, keď duša bolí. Keď niečo bolí, znamená to, že je tam zranenie, ktoré treba liečiť.

Čím viac som sa posúvala k sebe samej, o to viac ma vyhľadávali, kamarátky, známi, rodina a žiadali o radu, „liečenie“. Uvedomila som si, že toto je moja vášeň, rozvíjať sa a byť zároveň užitočná pre druhých a sprevádzať ich chvíľu na ceste, aby si uvedomili, že všetku silu a múdrosť nenájdu vonku, ale vo svojom vnútri.

Svoju novú cestu som nazvala Ekológia duše.

Pocítila som volanie mojej duše, kariéru herečky chcem zužitkovať a tak ju premieňam. Prišiel čas a konečne som nabrala odvahu podeliť sa o to na čo prichádzam, čo pomáha mne a v čom môžem pomôcť aj vám. Uvidím, kam ma to ešte zavolá…

Mojim darom je sprevádzať ľudí cez odstrčené emócie a zranenia na ceste späť k sebe, k celistvosti a k radosti zo života. To je to, čo funguje mne, to je moja Ekológia duše. Rada sa o túto medicínu s vami podelím na zážitkových seminároch a osobnostných konzultáciách. Ďakujem vám za dôveru, že ste si vybrali práve mňa, ja vám pomôžem na oplátku vybrať si seba… Lebo, čím lepšie porozumieme silám v sebe a silám ktoré v nás pôsobia, o to viac sa stávame schopnejšími postarať sa o seba, pomôcť sebe ale aj ostatným.

Info o mojich konzultáciách a seminároch nájdete TU

Moje aktuálne projekty nájdete TU

Slávka

Slávka Halčáková

Mám schopnosť zostúpiť do ľudských emócií a do hlbín ľudskej duše a priniesť odtiaľ medicínu. Spájam 25 ročnú prax herečky a svoje dary: hypersenzitivitu, empatiu, schopnosť „vhľadu“, vnímanie súvislostí a vášeň študovať psychológiu duše. Na zážitkových seminárochkonzultáciách sprevádzam ľudí cez odstrčené emócie a zranenia na ceste späť k sebe a k celistvosti. Popritom hrám, moderujem, píšem. Venujem sa témam celostného a citlivého prístupu človeka k človeku, k sebe samému, k Zemi a k životu. Vnímam, že skutočná ekológia začína v našom vnútri. Svoju cestu som preto nazvala EKOLÓGIA DUŠE.

Info o mojich konzultáciách a seminároch nájdete TU

Aktuálne projekty nájdete na úvodnej stránke

Ponuky pre firmy nájdete TU

Môj E-book „Nebojte sa hovoriť pred kamerou!“ si môžete stiahnuť ZDARMA

Môj E-book „Ako hovoriť pred kamerou a natáčať videá.“ nájdete TU

Komentáre